Pagini
- Pagina de pornire
- Ioan-Victor-DRAGAN - Pe Apa Sambetei -1969-1983
- NON ACTA
- Artgrafica ioanvickdrag
- Valeriu Sterian - Ruga II
- Valeriu Sterian - Vino Doamne
- Un film de Lucian PINTILIE
- Biserici in RUCĂR
- Architectural Monuments of Romania - FLICKR GROUP
- BRAILA turistică 2009
- BACĂU - în mileniul trei
- DAN BADEA -Lilian Zamfiroiu, fostul Redactor Șef al revistei UNIVERSITATEA COMUNISTA, amicul lui Tarlea si Ani Matei – fosti sefi ai UASCR – va fi propus ca presedinte al ICR Dan Badea on Scribd
- Nichita-Stanescu-Aurel Covaci Destinul unei prietenii 1956-1983 de-Stela-Covaci,2013
Se afișează postările cu eticheta FLORIN BOTEZ. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta FLORIN BOTEZ. Afișați toate postările
joi, 21 martie 2013
Calendar 2013 - Florin BOTEZ - Sculptură
Etichete:
2013
,
ARTE
,
bucuresti
,
calendar
,
FLORIN BOTEZ
,
MONUMENTALART
,
romania
,
sculptura
Locația:
București, România
sâmbătă, 16 februarie 2013
Un alt Mesaj de la Florin BOTEZ , cititor în fibra lemnului .Despre Sibiu.
Un alt Mesaj de la Florin BOTEZ , cititor în fibra lemnului .
Eu zic , așa , ca un soi de răspuns :
FLORIN , cel născut in 46 ...
Te roade pizma că nu ai fost și tu la Sibiu , ințeleg .
Ai uitat că eu mai am un servici si patronatul meu se află la Sibiu și odată pe an
trebuie să mă văd cu ei să știe cum mai arăt ?
Văd că mi-ai facut lista presei sibiene de dinainte de 89 .Am zâmbit și te-am lăsat
cu bârlădeanul tău înțelept .
Cand pe seară am fotografiat basoreliefurile de la intrarea unui bloc din centru - construit in 1938 -
la tine m-am gândit și apoi ți le-am dăruit prin blog ! Poate ai uitat dar hidraulica s-a născut din Balanța - HESS si eu sunt ....deputat de Sibiu
de vreo 35 de ani !
Am adastat vreo jumătate de oră la o pensiune CASA VECHE -
și am văzut că te poți simți bine chiar într-un loc necunoscut , dar familiar prin ambient și bucate !
Asta zic !
Art Animation & Video Vick: Un Mesaj de la Florin BOTEZ , cititor în fibra lemnului .
Ce facem Maestre,ne mutam la Sibiu ?...
Ne primeste Johanis ?...
Si cum ne descurcam cu rromii luterani?.
In ce-i priveste pe enoriasii germani,au emigrat
circa 90%.
Si mai tii minte ce spunea Presedintele Senatului,stalinistul
Alexandru Barladeanu ,ca minoritatea germana trebuie tratata
cu ingaduinta pentru ca Germania a devenit din nou o mare
putere.
Crezi ca ne vom bucura ca doi titani ai artei si culturii de
subventii,ajutoare si investitii germane?...
Acum in Fe-martie(perioada denumita si "iarna tiganului"
stau cu gandul la Sibiu,la Neuer Weg,Neue Banater Zeitung,
Hermannstadter Zeitung si Karpaten-Rundschau sau si
mai interesant al stramutatilor Siebenurgische Zeitung
din Munchen.
Ce zici?....
Eu zic , așa , ca un soi de răspuns :
FLORIN , cel născut in 46 ...
Te roade pizma că nu ai fost și tu la Sibiu , ințeleg .
Ai uitat că eu mai am un servici si patronatul meu se află la Sibiu și odată pe an
trebuie să mă văd cu ei să știe cum mai arăt ?
Văd că mi-ai facut lista presei sibiene de dinainte de 89 .Am zâmbit și te-am lăsat
cu bârlădeanul tău înțelept .
Cand pe seară am fotografiat basoreliefurile de la intrarea unui bloc din centru - construit in 1938 -
la tine m-am gândit și apoi ți le-am dăruit prin blog ! Poate ai uitat dar hidraulica s-a născut din Balanța - HESS si eu sunt ....deputat de Sibiu
de vreo 35 de ani !
Am adastat vreo jumătate de oră la o pensiune CASA VECHE -
și am văzut că te poți simți bine chiar într-un loc necunoscut , dar familiar prin ambient și bucate !
Asta zic !
Art Animation & Video Vick: Un Mesaj de la Florin BOTEZ , cititor în fibra lemnului .
Etichete:
casa veche sibiu
,
FLORIN BOTEZ
,
ioan-victor dragan
,
ioanvickdrag
,
mesaje pe net
,
sibiu
Locația:
Sibiu, România
luni, 21 ianuarie 2013
Un Mesaj de la Florin BOTEZ , cititor în fibra lemnului .
Un Mesaj de la Florin BOTEZ , cititor în fibra lemnului .
=======================================
Maestre,ca mă intrebi ce fac aș zice că nu mai fac nimic și las pe
=======================================
Maestre,ca mă intrebi ce fac aș zice că nu mai fac nimic și las pe
ceilalți să facă,dar preocupat sunt de "Xenitenia", Sf.Ioan Scărărul,
sau Selful mistic (Dostoievski) adică:
-iubirea de aproapele
-iubirea de departele(a dușmanului)
-smerenia
-jerfirea
-sacrificiul
-prețuirea spiritului înaintea trupului
-asceza și rugăciunea
-înțeleapta tăcere
-viața strâmtorată (xena)
-nevoința
-exorcizarea gândurilor
-singuratatea
-nevoia de spovedanie
Ce zici?...
=============
Ce să mai zic măi Florine, mai este de zis ceva la un astfel de mesaj ??!
Etichete:
cititor în fibra lemnului
,
FLORIN BOTEZ
Locația:
Bucharest, Romania
joi, 25 august 2011
marți, 26 aprilie 2011
Primim pe calea bitzilor de la MFFB - Maestrul Formelor Florin BOTEZ !
---------- Forwarded message ----------
From: Florin Botez
Date: 2011/4/26
To: ioan.victor.dragan@gmail.com
Urmaresc cu emotie si placere "temele" "imaginile" "testele" "textele" pe care le primesc dela tine.
Fac analiza,psihanaliza,portretelor tale,cu barba,cu mustata,cu pisici,cu si fara palarie.
In planurile subtile,cuantice,in tornadele din Damaroaia(cum spui tu) te simt cum vrei sa ma enervezi
Acum mai bine de 10(zece)ani te vad in Gabroveni cu o gentuta din AlMgSi0,5 anodizata,satinata,ferecata...
Acum.... primesc,eu,titanul gandirii,lavrentie zavoratul,din Titulesti,izvoratorul de mir,viata si minunile,iubitul,veneratul,maestru hirotonisit preot gnostic,micile,gingasele blogareli,deosebite,dar eu il astept pe autor in fiinta..Amin
Acum dorinta iti este indeplinita,ai devenit o eticheta !
Asa ajungem cu totii !!!
apropos - de ce AMIN ?
From: Florin Botez
Date: 2011/4/26
To: ioan.victor.dragan@gmail.com
Urmaresc cu emotie si placere "temele" "imaginile" "testele" "textele" pe care le primesc dela tine.
Fac analiza,psihanaliza,portretelor tale,cu barba,cu mustata,cu pisici,cu si fara palarie.
In planurile subtile,cuantice,in tornadele din Damaroaia(cum spui tu) te simt cum vrei sa ma enervezi
Acum mai bine de 10(zece)ani te vad in Gabroveni cu o gentuta din AlMgSi0,5 anodizata,satinata,ferecata...
Acum.... primesc,eu,titanul gandirii,lavrentie zavoratul,din Titulesti,izvoratorul de mir,viata si minunile,iubitul,veneratul,maestru hirotonisit preot gnostic,micile,gingasele blogareli,deosebite,dar eu il astept pe autor in fiinta..Amin
Acum dorinta iti este indeplinita,ai devenit o eticheta !
Asa ajungem cu totii !!!
apropos - de ce AMIN ?
vineri, 30 iulie 2010
Botez Florin , maestrul si margareta
Ce mai faci maestre FLORIN BOTEZ ? Noroc cu colegii tai si situl vostru de arta si medicina ebenistica !...
Check this out: http://artasimedicina.ro/Botez%20Florin.html (sent by Yahoo! Toolbar)
BOTEZ FLORIN. S-a nascut la 12.10.1946 in Bucuresti.
A absolvit Facultatea Politehnica Bucuresti in 1970, fiind inginer metalurgist. I-a placut de la varste fragede sa sculpteze, si a facut studii libere de sculptura cu Vida Geza, cu prof. Pascu Nicolae Goia (elev al maestrului Medrea), care ii este indrumator si colaborator si in prezent. Este membru in Cenaclul de Arte plastice al medicilor "Ion Tuculescu" din 1983.
A avut expozitii de grup in cadrul Cenaclului Ion Tuculescu, si personale in 1988 (sculptura) si 1994 (sculptura si icoane pe sticla).
Abonați-vă la:
Postări
(
Atom
)








IMG_8639A.jpg)